aktualne
DomůFitTOP sportovní podprsenka je velmi důležitá: Víte, proč ji nosit?

TOP sportovní podprsenka je velmi důležitá: Víte, proč ji nosit?

-

Výběr správného oblečení na cvičení není v žádném případě pouze módní záležitostí.

Hledět musíte na správné materiály, jejich funkčnost a také na dobrou spodní prádlo. Pokud s oblibou necháváte při aktivním pohybu podprsenku doma, dopouštíte se velké chyby. A to i v případě, pokud máte malá prsa.

zabraňuje bolesti
Jistě se vám už během cvičení stalo, že jste při některém z pohybů ucítili ostrou bolest. Kromě toho se mohlo po aktivním pohybu ozvat na prsou i nepříjemné pálení.

Za všechno může právě chybějící spodní prádlo, protože prsa se během jednotlivých cviků různé pohybují a hlavně může dojít k nečekanému natažení svalstva, takže z toho nastane i tento problém. Bolest nebo pálení většinou do pár hodin ustoupí, ale mohou se stále opakovat.

Mohou se vám vytvořit strie
Úkolem sportovní podprsenky je, že vám dobře drží prsa a díky tomu chráníte i jemnou pokožku v oblasti vašeho dekoltu. Proto malé i velké poprsí v tomto případě trpí stejně.

Takovým způsobem se podle odborníků lze velmi rychle propracovat k striím na prsou, které už nebudete umět odstranit. Pokud nechcete mít takové nehezké mapky, raději přesedlejte na sportovní podprsenky.

Podporuje to jejich působí zplihle
Mnohé z nás se dají na posilování hrudní části kvůli tomu, aby měli pevná prsa a aby jim s přibývajícím věkem neovísali. No jejich snaha může být marná, pokud na tréninku budou opět bez spodního prádla.

Několik osobní trenéři upozorňují na to, že tímto způsobem může na ně ještě nevhodnější působit gravitace a při provádění jednotlivých úkonů jim můžete uškodit. Proto si můžete připsat další bod na seznam, proč třeba používat tento kousek šatníku.

Při větším dekoltu může dojít ke zranění
Obzvlášť pozorné by měly být ženy, které mají větší prsa. Při nich se zejména při různých poskocích, ale i při běhu může stát, že dojde k malé trhlinky v prsu, která je velmi bolestivá a může v ní dojít k silnějšímu zánětu.

Takový dekolt potřebuje větší stabilitu, protože při jednotlivých pohybech může dojít ik silnějším bolestivým podráždění.

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku?
Během cvičení nepoužívejte klasickou podprsenku. Pokud má kostice, můžete se jimi při některých úkonech bolestivě zranit. Když má vycpávky, prsa se zpotí a vytvoří se vám drobné vyrážky. Také mějte na zřeteli, že neexistuje jedna univerzální sportovní podprsenka.

Její výběr přizpůsobte sportu, který budete dělat, protože podle něj je vyrobena její výztuž. V první kategorii s lehkou výztuží je spodní prádlo vhodná například na jógu nebo golf.

Střední zpevnění je dobré na cyklistiku, pilates nebo rychlou chůzi. No při běhání a míčových hrách potřebujete pevnější oporu a tehdy si vybírejte sportovní podprsenku s maximální výztuží.

Must Read

- Reklama -PR článek