aktualne
DomůFitČokoláda a sport – ano či ne?

Čokoláda a sport – ano či ne?

-

Myslíte si, že čokoláda není to pravé pro sportovce? Nechte se vyvést z omylu – není totiž čokoláda jako čokoláda. Zatímco některé mohou být plné cukrů a tělu zrovna dvakrát neprospívat, jiné mohou být fyzickému i psychickému zdraví prospěšné – to ostatně potvrdila nejedna vědecká studie. Jakou čokoládu si tedy bez výčitek můžete dopřát?

Čokoládou (i sportem) ke zdraví 

Že je pro naše tělo prospěšné se pravidelně hýbat a zdravě se stravovat není žádnou velkou novinkou. Pravidelně pojídat čokoládu ale bylo donedávna považováno za něco, co se zdravým životním stylem dost dobře nejde dohromady. Realita je jinde – čokoláda, a dokonce její pravidelný přísun, může tělu pomoci hned s několika neduhy. Není ale čokoláda jako čokoláda – pokud sáhnete po té, která obsahuje víc tuku a cukru než samotného kakaa, žádné velké změny kromě nafouklého břicha a pocitu přeslazenosti asi nepocítíte. Zkuste ale kvalitní vysokoprocentní čokoládu, kterou seženete třeba na webu  mountain-gorilla.cza ochutnejte (a pociťte) rozdíl! 

Co dokáže čokoláda?

Čokoláda je bohatá na antioxidanty, které nesou název flavonoidy – právě to z ní dělá zdravou pochoutku, která může mít blahodárný vliv na naše zdraví. Zvládne totiž posilovat náš imunitní systém a má protizánětlivé účinky. Podle posledních studií také významným způsobem ovlivňuje zdraví našeho srdce – snižuje totiž riziko infarktu. Rozumné množství čokolády může i pomoci zlepšit krevní oběh nebo snížit krevní tlak. V neposlední řadě je také důležité zmínit fakt, že čokoláda pomáhá zlepšit náladu. Phenylethylamin totiž pomáhá uvolňovat endorfiny, které pomáhají navozovat pocity štěstí. 

Více než jen dobrá chuť

Možná, že vám čokoláda od Mountain Gorilla Coffee zachutná ještě o něco víc, když budete vědět, že díky své mlsnosti pomůžete posledním žijícím gorilám v ugandských pralesech. Právě tam totiž aktivně zachraňuje jejich životy organizace Gorilla Doctors, které pravidelně putuje část peněz z prodaných čokolád, kávy nebo kakaových bobů. 

Must Read

- Reklama -PR článek