aktualne
DomůRady a TipyÚčinnost filtrace podpoří bazénová plachta

Účinnost filtrace podpoří bazénová plachta

-

Průzračně čistá voda v bazénu se neobejde bez kvalitní filtrace. Ale ani ta nezachrání vše. Abyste se vyhnuli každodennímu čištění vodní hladiny, doporučujeme bazén opatřit kvalitní bazénovou plachtou.

Bazénová plachta ochrání vaši vodu v bazénu před prachem, hmyzem a dalšími nečistotami. Dále usnadní celkovou náročnost údržby vody v bazénu, na kterou se během celé sezóny zachycují nečistoty a hmyz. Bazénová plachta zamezuje odpaření vody, čímž ušetří nemalé finanční výdaje za dopouštění vody.

Hlavní výhody plachty na bazén

Bazénová plachta je velmi praktická a její nízká pořizovací cena potěší každého zákazníka. Plachta na bazén je lehká, skladná, dobře udržovatelná a může plnit i jiné funkce než jen kryt na bazén. 

Plachta na bazén každému majiteli bazénu ušetří náklady za bazénovou chemii, která je potřeba z důvodu pravidelného čištění vody od bakterií a virů. Dále plachta na bazén pomáhá proti odpařování vody a tím chrání naši peněženku před neustálým dopouštěním vody z řádu.

Plachta na bazén podporuje filtraci

Existuje hned několik způsobů, jak se zbavit veškerých nečistot na hladině bazénu i na dně. Prvním je manuálně nečistoty vybírat za pomoci síťky. Tento způsob je cenově nenáročný, ale zabere vám čas a samotné lovení nečistot nebude až tak efektivní. Abyste maximálně zamezili usazování nečistot na dně bazénu, bazénová plachta je nejlepším řešením.

Druhým způsobem je zakoupit filtraci, která bude filtrováním zbavovat vodu i menších nečistot. V rámci filtrace si můžete vybrat z pískové filtrace a křemelinové filtrace. Písková zachycuje nečistoty do písku, kartušová do kartuše, což je druh jemného filtračního materiálu, a křemelinová zas používá křemeliny, tedy jakési mřížky, na kterých se vytváří práškový povlak. Nejdostupnější jsou pískové filtrační systémy, ale pokud máte větší bazén, doporučujeme investovat do kartušové filtrace.

Třetím způsobem čištění bazénu je něco mezi síťkou a filtrací jsou šikovné bazénové vysavače. Ty je možné zakoupit v 3 verzích, a to ruční, poloautomatické a automatické. Takové vysávání funguje na principu pískového filtru a jde o rychlý a efektivní způsob zbavování se nečistot. Některé bazény jsou samočisticí a mají zabudovaný automatický vysavač, který stačí spustit a o čištění je postaráno.

A jak na letní údržbu bazénu v několika krocích?

Možná se vám čištění bazénu bude zdát složité, ale pokud budete provádět údržbu pravidelně, nezabere vám tolik času. Bazénová plachta vám ušetří mnoho práce i starostí. Dále však doporučujeme:

  • vodu pravidelně filtrovat
  • pravidelně odstraňovat nečistoty
  • vodu dezinfikovat
  • kontrolovat hladinu pH
  • kontrolovat alkalitu
  • kontrolovat tvrdost vody

Must Read

- Reklama -PR článek