aktualne
DomůRady a TipyCo nesmí chybět ve vaší kuchyni? Tipy na nezbytné pomocníky!

Co nesmí chybět ve vaší kuchyni? Tipy na nezbytné pomocníky!

-

Kuchyň je místem, kde tráví celá rodina nejvíce času. Chcete-li se ve vaší kuchyni cítit dobře, péct pro radost a zkoušet nové recepty, budete potřebovat dostatek místa. Také je důležité mít dobře zorganizovanou kuchyňskou linku a spotřebiče. Z jakého konce tedy začít?

Říká se, že kuchyň je srdcem domova. Je to místnost, kde se rodina vždy potká u jídelního stolu, kde můžete pohostit svou návštěvu. Jídlo spojuje a mělo by být vždy spojeno s pozitivními a milými zážitky. Proto také v kuchyni vznikají různé veselé příhody spojené s vařením, pečením i hodováním. Snem každé ženy je mít velkou kuchyni s moderním vybavením a stylovým kuchyňským nábytkem. Samozřejmě, musí splňovat nejen estetickou, ale i funkční stránku.

Kde nakupovat?

Vlastní rozměry nábytku, cenu, barvu, či dokonce rozložení skříněk podle vašich představ. To vše a ještě mnohem více si můžete zvolit pomocí filtrů na vyhledávači nábytku a interiérových doplňků, Biano.cz. Během pár minut najdete produkt, který je cenově dostupný a bude vám vyhovovat po všech stránkách.

Podle čeho si vybírat?

Před samotnou koupí kuchyňské linky byste si měli udělat vlastní návrh. Linku si vybírejte podle dispozičního rozmístění. To znamená, že prostor určený pro kuchyň musí vyhovovat podmínkám ergonomie a i vašim požadavkům.

Důležitým kritériem je i rozpočet, preferovaný styl kuchyňské linky a také množství času,který strávíte v kuchyni. 

Co kromě kuchyňské linky budete potřebovat?

Kromě kuchyňské linky myslete zejména na jídelní set a vhodné spotřebiče, které u vás najdou plnohodnotné využití. 

Pokud máte prostoru pro kuchyňskou linku jako šafránu, ale rádi byste měli spotřebiče a roboty, se kterými budete čarovat, vybírejte multifunkční, které v sobě snoubí více než jednu funkci. Ušetří vám čas, místo i prostor. 

Praktický jídelní set

Jídelní set plní funkci centra společenského dění. Stůl je využíván celou rodinou, ale také samostatně. Může sloužit k večernímu posezení s vínem, ranní kávě, pracovnímu odpoledni nebo psaní úkolů s dětmi. 

Který jídelní set je pro vás ten pravý? V případě, že si vyberete jako materiál kombinaci kovu a skla, měli byste počítat s tím, že se nečistoty budou mnohem více vidět. To se však dá snadno vyřešit použitím  vhodného prostírání.

Méně náročné na údržbu jsou jídelní sety v kombinaci s dřevotřískou. Povrch stolu stačí přetřít navlhčeným hadříkem a máte hotovo.

Ekologicky nezávadné a pevné jsou sety z masivu. Jsou však náchylnější na poškrábání

a fleky třeba od hrníčků a sklenic. Dřevěný jídelní set je proto třeba chránit před předčasným opotřebením. K tomu vám pomůže ubrus, prostírání i pod tácky.

Kuchyňský robot – nejlepší pomocník!

Kromě nezbytných spotřebičů nám nedá nezmínit kuchyňský robot. Díky němu připravíte nejen výborné delikatesy, ale i tradiční pochoutky. Tento multifunkční pomocník by měl být součástí každé kuchyňské sestavy. Nabízí množství funkcí, jako například šlehání, mixování, strouhání a mletí.Při používání kuchyňského robota ušetříte množství času, během kterého si můžete dělat jinou práci. Je to šikovný pomocník, kterého ocení skutečně každý. Také jej můžete rozšiřovat o jednotlivá příslušenství. To bývá buď součástí balení, nebo se dá jednoduše dokoupit samostatně.

Must Read

- Reklama -PR článek