aktualne
DomůZeleninaKoronavirus: Srí Lanka opět otevřela své hranice pro turisty

Koronavirus: Srí Lanka opět otevřela své hranice pro turisty

-

Po téměř deseti měsících izolace způsobené koronavírusovou pandemií otevřela Srí Lanka své hranice opět i pro turisty.
Toto rozhodnutí vlády je považováno za pokus o oživení odvětví cestovního ruchu, které bylo krizí vážně zasaženy, uvedla agentura AP.

Turistický průmysl je pro tuto asijskou ostrovní zemi mimořádně důležitý: před pandemií pracovalo přímo v tomto sektoru 250.000 lidí a nepřímo až tři miliony.

Zahraniční návštěvníci se při vstupu na území Srí Lanky musí prokázat negativním výsledkem testu na přítomnost koronavirus SARS-CoV-2, který nesmí být v době příjezdu do hotelu starší než 72 hodin. Po sedmi dnech musí absolvovat další test.

Ubytování může momentálně nabídnout přibližně 180 hotelů. Možnosti cestování jsou však omezeny na 14 oblastí a turisté by se měli vyhnout úzkému kontaktu s místními obyvateli.

Otevření hranic následuje po pilotním projektu, který byl zahájen 26. prosince. Během něj navštívilo Srí Lanku 1500 turistů z Ukrajiny.

Na Srí Lance oficiálně zaznamenali do loňského října necelých 4000 případů koronavírusovej infekce, přičemž ohniska nákazy se nacházely v továrně na výrobu oděvů a trhu s rybami v hlavním městě Kolombo a na jeho předměstích.

Ve čtvrtek bylo hlášeno více než 55.000 případů nákazy a 274 úmrtí na onemocnění COVID-19.

Must Read

- Reklama -PR článek