aktualne
DomůRady a TipyJaké jsou projevy menopauzy

Jaké jsou projevy menopauzy

-

Menopauzou, které se mnohdy říká i klimakterium nebo lidově řečeno ženský přechod, se rozumí postupná hormonální změna, kdy dochází utlumení menstruačního cyklu. Pokud se na tuto změnu připravíte, podaří se vám ji mnohem lépe zvládnout a vyrovnat se s nepříjemnými příznaky. Poradíme vám, jak na to.

Kdy se objevuje

Typicky se menopauza objevuje mezi 40. až 60. rokem života. V některých případech se však může dostavit i dřív, někdy později. Tato doba je velmi individuální, stejně jako každá žena a její cyklus. Nikdy však menopauza nepřijde ze dne na den, předchází jí příznaky, které někdy dovedou nepříjemně potrápit.

Dědičnost vám napoví

V některých případech vám napoví, když se zaměříte na svou rodinu, protože v mnoha případech je doba menopauzy dědičná a přechod se u vás může projevit v podobné době, jako u matky nebo babičky.

Co se děje s ženským tělem

V období menopauzy začíná klesat počet folikulů ve vaječnících. Dochází k pozvolnému ukončení menstruace. Mohou se objevit problémy se zadržováním vody, pocitem těžkých nohou a také citlivostí až bolestivostí prsou. V době klimakteria se utlumuje funkce vaječníků a snižuje se hladina ženských hormonů, progesteronu a estrogenu. Zjednodušeně řečeno se zastavuje menstruační cyklus a žena již nemůže otěhotnět a mít děti.

Příznaky menopauzy

Mezi nejčastější příznaky klimakteria, na které si ženy stěžují, patří rozhodně návaly horka, prudké změny nálad, nechuť na sex, případně problémy s váhou. S některými příznaky vám může poradit lékař, jiné vyřešíte zdravým životním stylem. Vyhněte se alkoholu, omezte kouření a začněte se zdravým jídelníčkem. Skvělým způsobem, jak menopauzu překonat jsou i vhodně zvolené doplňky stravy.

Jak zvládnout menopauzu

Vyzkoušejte Sérélys, přírodní doplněk stravy pro ženy s obsahem extraktu z pylového zrna. Tento doplněk vám pomůže zvládnout potíže se spánkem, nepříjemné problémy s pocením i nepříjemné výkyvy nálad. Pomůže vám zbavit se stresu z menopauzy a zaručí vám menopauzální komfort.

Podpořte psychiku

Kromě fyzické vzpruhy, pravidelných procházek a cvičení vám pomůže i psychická pohoda. Zbavte se stresu a začněte se například věnovat něčemu, co vás baví a dlouho jste to odkládali. Najděte si chvíli sami pro sebe, naučte se relaxovat, vyzkoušejte meditaci a zvládněte projevy menopauzy s grácií.

Must Read

- Reklama -PR článek