aktualne
DomůRady a Tipy3 tipy, jak opravit vaši ručně vyráběnou svíčku

3 tipy, jak opravit vaši ručně vyráběnou svíčku

-

Je spousta věcí, které se mohou na ručně vyráběné svíčce pokazit. Jednou z nich je hrubý a nerovný povrch. Jak ho narovnat? Na to se podíváme v tomto článku.

Existuje vůbec něco zajímavějšího, než si sednout a začít vyrábět svíčku? Ručně vyráběná svíčka totiž potěší nejen váš čich, ale také vaše blízké, jestliže se je jimi rozhodnete obdarovat. Při výrobě ale můžete narazit na celou řadu problémů. Jedním z nejčastějších je nerovný a hrubý povrch. V následujících řádcích jsme si proto pro vás připravili tři tipy, jak povrch srovnat.

Šetrná manipulace

Příčinou nerovného povrchu zpravidla bývají bublinky vzduchu, které se dostanou dovnitř během míchání a rozpouštění vůní. Jakmile tedy bude vosk v tekutém stavu, dávejte si pozor, abyste se směsí příliš nemíchali. I šleháním vosku ubližujete. Tímto způsobem do něj totiž dostáváte částečky vzduchu. Ty uvnitř zatvrdnou a vytvoří nechvalně známý nerovný a hrubý povrch. Jestliže tedy chcete mít povrch dokonale hladký a rovný, na tohle si dávejte pozor.

Pozor na teplotu

Originální ručně vyráběná svíčka taktéž trpí při špatných teplotách. Rozpouštění byste totiž měli provádět při teplotách v rozmezí 50 až 60 stupňů. Je v tom ale jeden háček – přesné číslo vlastně ani neexistuje. A i kdyby existovalo, jen těžko se dá trefit. Vaše ručně vyráběná svíčka může být lepší a lepší jen v případě, že sedo její výroby vrhnete znovu i přes počáteční neúspěch. Rozhodně se nenechte odradit hrubým povrchem na svíčkách nebo nerovnostmi. Jestliže řešení problému věnujete dostatek času a úsilí, příště budou vaše svíčky výrazně lepší.

Další tipy

Jestliže všechny výše zmiňované rady selžou, můžete si příště zkusit nechat trochu toho vosku stranou. Jakmile se vám dovnitř dostanou bubliny, můžete je jednoduše vyrovnat přidáním dalšího vosku. Hrubý povrch pak jednoduše opracujete s pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu. S pomocí jednoho z těchto nástrojů povrch zahřívejte a počkejte, dokud se dostatečné množství vosku neroztaví. Poté svíčku nechejte opět zaschnout a sledujte, jak se povrch krásně srovná.

Must Read

- Reklama -PR článek