aktualne
DomůZdravíZnáte zlaté mléko, indický nápoj s téměř zázračnými účinky?

Znáte zlaté mléko, indický nápoj s téměř zázračnými účinky?

-

Některé nápoje si oblíbíme pro jejich chuť, jiné zase pro jejich účinky na náš organismus. 3 gard kategorii jsou ty, které nám chutnají a zároveň mají blahodárný vliv na naše tělo. Zlaté mléko chutná zahřeje a pomáhá.

Exotika i pohlazení v jednom hrníčku

Nenápadné koření, kurkuma, je známé především jako přísada do španělských paell a dalších pokrmů, které mu vděčí za svou zlat žlutou barvu. Používá se ve sladké i slané kuchyni a v zemi jejího původu, v Indii, se jí přezdívá také indický šafrán. Je také součástí hřejivého nápoje, který je známý jako zlaté nebo kurkumové mléko, právě kvůli typické barvě. V kombinaci se zázvorem a pepřem, které doplňuje mléko, skořice, máslo, med nebo další případy přísady podle krajové zvyklosti, vytváří chutný nápoj, který nás dokáže zahřát a pohladit na těle i na duši.

Povzbudí i pomůže odpočívat

Kromě prohřátí má zlaté mléko účinky na naše zdraví téměř zázračné. Posiluje imunitní systém a pokud už nachlazení nebo rýma propukly, umí zmírnit jejich následky. Má antioxidační a protizánětlivé účinky a také podporuje lepší trávení. Přes den funguje jako životabudič a dodává nám energii, podobně jako třeba káva, pokud ho ale budeme popíjet navečer, podpoříme tak lepší spánek a snadnější usínání, protože má i relaxační účinky. Zlaté mléko si můžeme připravit doma. Stačí nám hrnek mléka, kurkuma, čerstvý kořen zázvoru a špetka pepře a skořice. Vše se smíchá, krátce svaří a následně scedí a máme připraveno.

Jednodušší variantou je využít již připravené směsi na zlaté mléko, které jen rozpustíme v hrnku horkého mléka a nápoj je okamžitě připravený ke konzumaci. Ráno s ním můžeme nahradit třeba šálek kávy, ideální je do mlhavého podzimního rána, které nám pomůže rozzářit a připravit se na celý den.

Must Read

- Reklama -PR článek