Bojíte se techniky napojování? Co vás čeká a jaké výhody, ale i rizika a zásady nese s sebou prodlužování vlasů?
Každá touží po dlouhých a hustých vlasech, co všechno o něm potřebujete vědět?
Známý kadeřník zodpoví otázky, které by vás mohly ohledně tohoto trendu zajímat. Zároveň vám ukáže reálný proces – krok za krokem napojování vlasů ve videu na konci článku.
Jirka Blatný je celebritným kadeřník, jehož vyhledávají mnohé známé tváře. V jeho kadeřnickém křesle se už vystřídalo nespočet klientek, takže zjišťovali zkušenosti s napojování vlasů právě od něj, takříkajíc z první ruky.
Prozradil nám, na co si dávat pozor, co všechno může i nemusí být pravda – pokud vám to tvrdí i váš kadeřník a odpovídal ty nejčastější otázky žen …
Jirka, jaké máš zkušenosti? Dává si mnoho žen aktuálně napojovat vlasy? Pokud ano, jaké jsou většinou důvody?
Budu vyprávět o technice nanotape, se kterou pracuji už nějaký ten rok a jsem s ní nadmíru spokojený a vím, že se jí jen tak snadno nevzdám.
Ano, řekl bych, že slícování se stává více a více oblíbeným. Nejčastěji si dávají prodlužovat vlasy ty ženy, které mají problém se svojí délkou, hustotou, nebo mají například nepovedený střih.
Je prodlužování pro vlastní vlasy zatěžující?
Ano, každé jedno nadpojenie je určitá zátěž pro vlasy, a který kadeřník tvrdí, že ne, tak lže. Důležité je, aby kadeřník vybral tu nejlepší techniku pro daný vlas klientky.
A přímo nanotape je určen hlavně pro jemný vlas, neboť ze své zkušenosti vím, že Eurolock, microringy nebo keratin, jsou příliš těžké a zatěžující. Pod nanotape vám vlasy krásné dorůstají a nedochází k nějakému zničení.
Stává se také toto, a to je přesně to, co jsem zmiňoval v předešlé otázce – špatná technika, špatná aplikace nebo příliš mnoho spojů, které táhnou klec, a z toho může vzniknout bolest pokožky hlavy.
Třeba se o takové vlasy nějak speciálně starat?
Samozřejmě, a právě péče je velmi důležitá právě proto, aby si klientka nezničila své vlasy.
- důležité je mýt si vlasy jen v záklonu
- Nerozčesává vlasy hned mokré nechat je proschnout
- alespoň Dakr denně si vlasy pročesat a nebát se hlavně mezi spoji, aby po čase nevznikly dredy
- na noc si zaplést jemný cop, aby spoje byly pospolu a neměly tendenci přes noc se zamotávat do sebe
- používat kartáč, která je určena na prodloužené vlasy
- používat profesionální kadeřnickou kosmetiku
- poslední a důležitý bod je chodit PRAVIDELNĚ na propojení vlasů
Jak často třeba chodit na úpravu?
Na „propojku“ nanotape se doporučuje chodit každých 6-8 týdnů, ale vím, že u jiných technik to může byt i delší časové rozpětí.
Jako takové vlasy česat, a mohou se normálně upravovat jako své?
Určitě, nebát se česat mezi spoji, jak jsem zmiňoval již v předešlé otázce, to je opravdu velmi důležité. Vlasy mohou fénovat, natáčet i žehlit.
Může žena nosit i cop, nebude to vidět?
Samozřejmě, zcela bez problémů, když jsou spoje správně rozložené. Ale někdy se to bohužel úplně nedá, hlavně pokud se bavíme o vysokém ohonu. Je to hlavně tehdy, když má klientka kratší vlasy a chce výrazně dlouhé, tak musí spoje dávat blíže ke konturám.
Tam už je problém s vysokým a hladkým ohonem. Pokud se bavíme o standardním ohonu v normální výšce, tak to je naprosto v pořádku.
Dělají ženy nějaké chyby při péči o takové vlasy?
Bohužel ano, i když jim to mohu mluvit stále dokola a při každé návštěvě. Nejčastější chyby jsou při mytí, protože v záklonu, se jim to zdá komplikované a jsou zvyklé v předklonu.
Také pozdě chodí na propojení nebo chodí spát s mokrými vlasy. Ale nebudu házet všechny do jednoho pytle, většina z nich je opravdu zodpovědná.
Jakým ženám bys slícování doporučil?
Technika nanotape je vhodná pro všechny typy vlasů, i pro ten nejjemnější vlas.
V jakých cenách se taková služba pohybuje?
To je velmi individuální a vždy je nutná osobní konzultace, kde se dohodneme na délce a na počtu spojů, protože cena se odvíjí nejen od počtu spojů, ale i od délky.
https://7dnu.cz/za-podzimni-unavou-se-muze-skryvat-nedostatek-horciku/
https://mag7.cz/o-narozeni-buddhy-a-jak-to-bylo-dal/
https://casopistip.cz/s-plotostrihem-se-pracuje-rychle-a-bez-namahy/