aktualne
DomůRady a TipyTrápí vás roztřepené konečky vlasů? Nedělejte více tyto chyby, jinak vás čeká...

Trápí vás roztřepené konečky vlasů? Nedělejte více tyto chyby, jinak vás čeká zkracování

-

Roztřepené konečky vlasů porouchají dojem z jakéhokoliv účesu – bez ohledu na to, zda máte vlasy krátké nebo dlouhé. Víte, kterým přípravkem je třeba zabránit a jak pečovat o vlasy, abyste už nikdy neměli roztřepené konce?

Vlasový stylisté vysvětlují, jak a proč mohou některé typy účesů a přípravků způsobit rozštěpení a vypadávání vlasů a nejen to. Způsobů, jak zhoršit kvalitu vlasů je mnoho bohužel děláme to mnohé. Na co si dát pozor?

Domácí barvení vlasů
Obarvit si vlasy doma vypadá jako jednoduché a rychlé řešení, zejména, pokud používáte pouze jednu barvu. Odborníci na zdraví a krásu vlasů však mají jiný názor. Barvení vlasů doma je podle nich riskantní záležitost, která může vlasům vážně ublížit, pokud nebudeme postupovat správně.

Zvlášť opatrné bychom měli být při používání zosvetľovacích přípravků – pokud chcete zesvětlit, vždy se raději svěřte do rukou odborníka. Proč? Při neodborném používání zesvětlujících přípravků, vlasy zůstanou suché a lámavé – a to je ten lepší případ. V nejhorším případě můžete o ně dokonce i přijít.

Nejčastější chyby
Pokud jde o barvení vlasů, klíčem k finálnímu úspěchu je aplikace barvy. Častým výsledkem domácího barvení je nerovnoměrné nanesení barvy, což přináší velmi rozpačitý výsledek.

Paul Bryan, zakladatel kosmetické značku určené pro péči o vlasy A Stylist ‚Secret upozorňuje na sedm nejčastějších a nejnebezpečnějších způsobů, jak si ničíme vlasy:

Použití jakéhokoli zjasňovačů bez odborného dozoru se obecně nekončí dobře. Častým výsledkem jsou oranžové a poškozené vlasy.

  • Nepokoušejte se zesvětlit si vlasy doma. Pokud si skutečně musíte barvit vlasy doma, rozhodněte se pro podobnou barvu, jak je váš základní odstín. Velmi těžké je napravit i příliš tmavé zabarvení vlasů. Odborník tvrdí, že mnoho barev, které se tváří jako dočasné, až takovými dočasnými není a kadeřníkem trvá někdy celé měsíce, než se takové úpravy zbaví.
  • Moderní vysoušeče vlasů jsou žhavější než kdykoli předtím, proto je třeba používat pouze při střední teplotě. Je to méně škodlivé.
  • Velmi důležité jsou i kartáče, které používáme. Levnější plastové kartáče často trhají vlasy a lámou jejich. Kvalitnější štětinové působí na vlasy rozhodně jemnější a přirozenější. Navíc vlasy po pročísnutí vypadají hezčí.
  • Neztrácejte spoustu času fénováním nebo žehlením či kulmováním jednoho proudu vlasů, protože by to způsobilo poškození. Vlasy nejprve ručníkem jemně osušte, čímž se zkrátí doba sušení fénem.
  • Některé z nás používají žehličku na vlasy nesprávně – upravují ní ještě vlhké či dokonce mokré vlasy. Výsledkem je lámání vlasů a třepení konečků. Žehličku používejte až po dokončení fénování jako dodatečnou úpravu vlasů. Pokud máte jemné nebo oslabené vlasy, vhodné je použít ochranný sprej.
  • Koňské ocasy, příliš silné svázání vlasů gumičkami či jinou úpravou vlasy láme a způsobuje jejich vypadávání. Možná jste si všimli, že na vaší gumičce zůstalo množství vypadlých vlasů. Nejčastěji se to stává, když si vlasy vypnete do koňského ohonu při cvičení. Na běžné nošení si vybírejte jemnější gumičky nebo jiný způsob vypnutí vlasů.

Jakým výrobkem je třeba se vyvarovat?
Masky, pěny, kvalitní léčebné šampony a kondicionéry jsou nejlepší volbou, jak se postarat o zdraví vlasů. Většina odborníků není příliš nakloněna podomácku vyrobeným produktem pro péči o vlasy, které se v posledních měsících přímo virově šíří na sociálních sítích.

Odborníci upozorňují, že i v případech tužidel, pěn, laků a gelů platí, že méně je více. Velmi časté používání těchto výrobků na vlasy může být škodlivé pro pokožku hlavy i vlasy. Proč? Když je na pokožce hlavy neustále vrstva nějakého výrobku, nové vlasy mají problém vyrůst.

alkohol

Výrobky, které obsahují alkohol nejsou určeny pro pravidelné použití, nejlépe je vyhnout se jim úplně. Je sice pravda, že alkohol pomáhá lidem s jemnějšími vlasy dosáhnout objemu, avšak příliš časté použití vysušuje vlasy a ničí je.

Posilující výrobky na bázi bílkovin

I když posílení vlasů zní fantasticky, ale nadměrné používání takových výrobků může vyvolat úplný opak. Jde o bílkovinné produkty. Třeba vědět, že použití nadměrného množství bílkovin na vlasy má bohužel časem nepříznivý vliv a vlasy budou křehké, lámavé, štiepivé. Tedy přesně takové, jaké jste nechtěli.

Must Read

- Reklama -PR článek