aktualne
DomůZdravíNezapomínejte na zdraví svých jater, které léčivé bylinky ho mohou podpořit?

Nezapomínejte na zdraví svých jater, které léčivé bylinky ho mohou podpořit?

-

Podobně jako například ledviny se i játra významně podílejí na vylučování toxických látek z lidského organismu. Přetížení tohoto důležitého orgánu se nejdříve projevuje velice nenápadně, postupně však může znamenat i komplikované zdravotní potíže. Jak jim předejít a které bylinky pro to využít? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím textu.

Jak poznat přetížená játra

Na onemocnění jater může poukazovat řada běžných příznaků jako je nadměrná únava, bolesti kloubů, kožní problémy nebo trávicí obtíže. Abyste se těmto projevům vyhnuli, proveďte občas očistnou kúru s pomocí některé z níže uvedených bylinek.

Pro zdraví vašich jater je také vhodné dodržovat zdravý životní styl. Omezte konzumaci alkoholu, kouření a také příjem tučného jídla. Nemusíte samozřejmě jíst jen zeleninu, váš jídelníček by však ani neměl sestávat pouze z průmyslově zpracovaných potravin.

Bylinky na játra

Jednou z ideálních bylin na podporu správného fungování jater je měsíček lékařský. Oceníte především jeho detoxikační účinky. Výborně se ale hodí i léčbě kožních onemocnění. Navíc ho můžete snadno pěstovat i na zahradě.

Léčivé látky podporující správnou funkci jater najdete i v ostropestřci mariánském. Ten obsahuje silymarin, který je nezbytný pro zdravý metabolismus jaterních buněk. Využijete především jeho sušená semena.

Další možnost skýtá benedikt lékařský, který spolehlivě účinkuje i v případě onemocnění žlučníku. Nebojte se využít ani pampelišku neboli smetanku lékařskou či čekanku obecnou.

Čaj pro správnou funkci jater recept

Ingredience:

50 g sušeného kořene smetanky lékařské

50 g sušených květů měsíčku lékařského

10 g sušené nati mařinky vonné

15 g sušené nati tymiánu vonného

Postup:

Smíchejte všechny uvedené ingredience. Na přípravu jedné dávky použijte jednu polévkovou lžíci bylin a 500 ml vroucí vody. Čaj nechte patnáct minut louhovat, poté sceďte. Denně užívejte dva až tři šálky před jídlem. Každé tři týdny udělejte pauzu alespoň jeden týden, abyste zachovali účinnost bylin.

Must Read

- Reklama -PR článek