aktualne
DomůRady a TipyMechové obrazy: originální dekorace, kterou jen tak někdo nemá!

Mechové obrazy: originální dekorace, kterou jen tak někdo nemá!

-

Když se řekne mechové obrazy, většina lidí bohužel neví, co si má pod tímto pojmem představit. A to je velká škoda, protože se jedná o opravdu originální dekoraci. Mechové obrazy představují zajímavé spojení dekorace a přírody v jednom. Chcete se o nich dozvědět více?

Co jsou mechové obrazy?

Mechové obrazy jsou krásným, originálním a vkusným spojením interiérové dekorace a doteku živé přírody. Jsou vyrobeny z přírodního stabilizovaného mechu a pyšní se nejen opravdu výjimečným designem, ale zároveň svojí nenáročností na péči. Vydrží krásné po mnoho let a přitom pro ně v podstatě nemusíte hnout prstem.

Z čeho se vyrábí?

Pro mechové obrazy je typický mech, jak už napovídá jejich název. Používá se jak plochý mech, tak i mech kopečkový nebo lišejníkový. Obrazy jsou často tvořeny jejich kombinací, někdy se k mechu přidají ještě stabilizované rostliny pro opravdu výjimečný vzhled.

Živý obraz, který nepotřebuje prakticky žádnou péči

I když se jedná o živý obraz tvořený přírodním mechem, nemusíte se o něho skoro vůbec starat. I tak si dokáže zachovat svůj krásný a živý vzhled. Mechové obrazy je možné umístit prakticky kamkoli. Často představují originální ozdobu kanceláří, vstupních hal nebo třeba recepcí v luxusních hotelech. Nic ale nebrání tomu, abyste si jeden takový obraz pověsili doma třeba do ložnice nebo obývacího pokoje.

Obrazy ke spokojenosti potřebují teplotu pohybující se mezi 10-30 °C. Vlhkost vzduchu je pro ně ideální okolo 60 %. Mechové obrazy nesmí přijít do kontaktu s vodou, proto je rozhodně nezalévejte, ačkoli se jedná o přírodní materiál. V případě, kdy se na mechu usadí třeba prach, odstraňte jej za pomoci fénu a nízkého stupně teploty.

S rámem nebo bez rámu?

Mechové obrazy se dodávají buď s rámem, nebo bez rámečku. Záleží proto jen na vás, jakou podobu zvolíte a která varianta se bude více hodit do vašeho interiéru. Rám může být buď dřevěný, což nadchne všechny milovníky přírodních materiálů, nebo hliníkový – ten zase potěší nadšence do minimalistického designu.

Možností je i obraz bez rámu. Ten má potom hrany oblepené mechem. Už na první pohled tak nic nenarušuje dokonale mechový vzhled.

Must Read

- Reklama -PR článek