aktualne
DomůRady a TipyItalská kuchyně: Jak udělat nejlepší pizza těsto?

Italská kuchyně: Jak udělat nejlepší pizza těsto?

-

Tento recept na domácí tradiční italské těsto na pizzu je jediným receptem na pizzu, který kdy budete potřebovat. Vyrobte si ho ručně nebo ve stojanovém mixéru a užijte si svůj večer s pizzou!

Výborné těsto na pizzu můžete připravit ještě tentýž den, nebo ho nechat kynout přes noc v lednici. Perfektní bude v obou případech. Autentická italská pizza nikdy nechutnala tak dobře. Vše, co potřebujete vědět, abyste připravili tento oblíbený recept, se dozvíte v následujícím článku.

V Itálii je tak snadné získat dobré těsto na pizzu. Můžete se zastavit v místní pekárně a nabrat si kilo nebo dvě těsta. U nás to pravé jen těžko seženete, proto je nejsnadnější vyrábět vlastní těsto na pizzu.

Netřeba dodávat, že toto těsto na pizzu bylo jedním z těch receptů, které se předávaly, po mnoho let. A věřte nám, že je to nejlepší těsto na pizzu. Můžete z něj udělat tenkou nebo tlustou kůrku podle toho, co vám vyhovuje, a pak ji můžete doplnit čerstvými přísadami, které máte rádi.

Jak pizza těsto vyrobit?

  • Do mísy přidejte vodu a cukr, navrch přisypte droždí, nechte 5–10 minut uležet a poté promíchejte, aby se vše spojilo.
  • Přidejte olivový olej, mouku a sůl, pomocí nástavce, nebo rukou, začněte při nízké rychlosti spojovat. Hněťte asi 5 minut nebo dokud nezískáte hladké elastické těsto.
  • Těsto dejte do lehce naolejované mísy, přikryjte plastovým obalem a velkou čistou kuchyňskou utěrkou a nechte na teplém místě bez průvanu, dokud nezdvojnásobí objem.
  • Těsto párkrát promáčkněte a rozdělte na 1-3 kuličky, ty dejte na 20 minut odpočinout.
  • Vložte těsto do požadovaných plechů na pizzu a vytvarujte těsto do požadovaných tvarů (pomocí čistých rukou).
  • Polejte oblíbenou polevou (bez sýra), pečte přibližně 15–20 minut (dozlatova kůrka) a poté posypte strouhanou mozzarellou a pečte ještě 2–3 minuty, nebo dokud se sýr nerozpustí.

Když jsme ochutnali pizzu z tohoto těsta, mysleli jsmesi, že bez ohledu na to, jak dobré bylo kupované těsto, je to pro nás již minulostí. Ta pizza nás přiměla k rozhodnutí, že si od té doby budeme vyrábět vlastní těsto na pizzu.

Tip: Pokud jste po přečtení těchto řádků dostali chuť na kvalitní a autentickou italskou kuchyni, využijte možnosti rozvozu pizzy Olomouc, případněrozvozu pizzy Brno. Vše připraveno s láskou, dle originálních receptur a rozeným Italem

Jaké jsou ingredience na pizza těsto?

Vzhledem k tomu, že těsto na pizzu obsahuje velmi málo ingrediencí, je důležité, aby všechny ingredience byly kvalitní a čerstvé.

Voda – Vždy používejte vlažnou vodu, ujistěte se, že teplota je mezi 36-40C. Nikdy nepoužívejte horkou, jinak droždí zabijete a studenou vodou bude kynutí trvat věčnost.

Droždí – aktivní sušené droždí, ale můžete použít i instantní droždí na každou lžičku aktivní náhražky sušeného droždí s 3/4 lžičky instantního.

Cukr -Je považován za potravu pro kvasinky, které jej přeměňují na oxid uhličitý a alkohol. Pomáhá také zvýraznit chuť pizzy.

Olivový olej – pomáhá zvláčňovat těsto a dodává mu úžasnou chuť.

Mouka – obvykle používáme univerzální nebo chlebovou mouku, budete potřebovat mouku, která má alespoň 12 % bílkovin. Chlebová mouka vytvoří žvýkavější kůrku.

Sůl – je nutná k dochucení těsta.

Jak ochutit pizza těsto?

Pokud chcete dát svému těstu trochu extra chuti, pak určitě můžete přidat pár špetek česnekového nebo cibulového prášku. Před přidáním do kváskové směsi je zašlehejte do mouky.

Must Read

- Reklama -PR článek