aktualne
DomůRady a TipyJak dlouho skutečně trvá, než zhubnete? Prozrazují ženy, které to dokázaly

Jak dlouho skutečně trvá, než zhubnete? Prozrazují ženy, které to dokázaly

-

Kolik reálně trvá zhubnout deset kilogramů – nebo na optimální hmotnost?

I vy cítíte, že potřebujete shodit pár kilo? Rady odborníků pro zdravé hubnutí hovoří o tom, že bychom se měli snažit zhubnout půl kila až kilogram týdně. Jenže jsou týdny a někdy i měsíce, když se snažíme a jednoduše nehubneme.

„To, jak dlouho potrvá, než zhubnete zvolené množství kilo, závisí na mnoha faktorech, například na tom, zda jste již dříve hubli, od zdravotního stavu, od hmotnosti, kterou skutečně potřebujete zhubnout, a od úrovně spánku a stresu,“ říká Tori Holthaus, RDN, zakladatelka společnosti YES! Nutrition, LLC. zaměřené na pomoc při hubnutí a zdravé stravování.

Ženy, kterým se podařilo zhubnout 10 a více kilo se podělili se zkušenostmi, co jim nejvíce pomohlo při trvalém zhubnutí – což jim konečně pomohlo dosáhnout cílovou hmotnost a kolik to trvalo. Samozřejmě, i psychika a stres dělají své:

Lindsey M. Adams
V průběhu dvou a půl roku jsem zhubla víc než 63 kilo …

  • V hubnutí jsem měla partnera, který vytvořil organizovaný plán v excelové tabulce. Ten jsme každý měsíc sledovali. Na začátku jsem si při pohledu na následující myslela, že zhubnout je nemožné, ale když jsme si to rozložili po měsících, viděla jsem, že zhubnout 2 kilogramy za čtyři týdny je možné.

Dokázala jsem pravidelně hubnout po celou dobu. S odstupem času jsem rád, že jsem měla více než dva roky na to, abych si vybudovala nové smýšlení a konzistentní rutinu.

Po dosažení svého cíle jsem zjistila, že i když pokušení stále existuje, vždy vím, jak se dostat zpět do zdravých kolejí po položení pevných základů.

Candace Perkins:
Po prvním těhotenství hubla tři měsíce, po druhém čtyři měsíce …

  • Zatímco jsem neměla děti, vždy jsem vážila mezi 54 a 58 kilo. Když měl můj syn asi 10 měsíců, začala jsem dost intenzivně cvičit, pět nebo šest dní v týdnu. Nakonec jsem asi za tři měsíce zhubla 18 kilogramů.

Ze 73 kilo jsem najednou měla 55 a byla jsem šokovaná tím, jak rychle moje tělo zareagovalo na provedené změny. Ale, když jsem znovu otěhotněla přibrala jsem ještě víc! Po druhém těhotenství jsem vážila 82 kilogramů. Po porodu jsem velmi tvrdě cvičila, méně kardio a více jsem silový trénink. Úplně jsem změnila své stravovací návyky.

Jedla jsem hodně hubených bílkovin, hodně zeleniny, malé množství sacharidů ve formě ovsa, vyloučila jsem zpracované cukry a pila hodně vody. A samozřejmě mám své „cheatové“ jídla.

Všechno je to o hledání rovnováhy, která u mě funguje. Trvalo mi to asi čtyři měsíce, než jsem se dostala na hmotnost 68 kilogramů a 17 procent tělesného tuku. Jsem šťastná, že se mi to podařilo.

Taylor Jensen
Zhubla 11 kilogramů za 5 měsíců …

  • Když jsem dostudovala vysokou školu, vrátila jsem se domů těžší, než kdykoliv předtím v životě. Věděla jsem, že s tím musím něco udělat. Postavila jsem se na váhu a ta ukázala téměř 80 kilo. Byla jsem šokovaná.

Nyní vážím 68 kilogramů a jsem konečně na zdravé váze, protože měřím 172 centimetrů. Klíčem k dosažení mé zdravé váhy byla zodpovědnost.

Našla jsem si virtuálního trenéra, který mě každý den motivoval tím, že mi posílal povzbudivé zprávy, kontroloval, zda pracuji na sobě a odpověděl na všechny otázky, které jsem měla. O svých cílech jsem řekla také své mámě a přátelům a nechtěla jsem je zklamat.

Chelsi Evans
Trvalo rok a tři měsíce, než shodila, co jsem nabrala …

  • Zhubla jsem 39 kilogramů – po etapách. Trvalo mi asi rok, dokud jsem zhubla prvních 34 kilo, a pak jsem nakonec zpátky přibrala 5 kilo. Asi před třemi měsíci jsem se rozhodl, že chci dosáhnout svůj původní hmotnostní cíl a zhubla jsem dalších 10 kilo. Trvalo mi to něco víc než tři měsíce.

Během druhého pokusu o hubnutí jsem vynechala nadbytečné sacharidy a opět omezila cukr. Jsem také velkým zastáncem vysoce intenzivního intervalového tréninku a cvičení s tělesnou hmotností.

I přesto, že jsem měla špatné dny, týdny nebo dokonce měsíce, rozhodla jsem se a dokázala jsem začít znovu.

Kristyn Dorney
61 kilogramů za 5 let …

  • Má nejvyšší hmotnost byla 128 kilogramů. Aktuálně vážím 67. V průběhu tří let jsem ztratila více než 22 kilo cvičením a počítáním kalorií. Během tohoto období moje váha neustále kolísala. V říjnu 2014 jsem si řekla, že je čas udělat něco víc pro stabilizaci mé váhy.

Začala jsem pracovat se silovým trenérem a změnila stravování. Naučil mě, jak správně zásobovat tělo, jak se vypracovat a zůstat odpovědnou. V prvních měsících práce se svým trenérem jsem týden co týden plnila své cíle. Avšak později už hmotnost neklesala tak dramaticky.

Bylo to frustrující. Zjistila jsem, že stres, málo spánku, a vyklouznutí z mé stravy měli výrazný vliv na zastavení pokroku. Po dvou letech práce s trenérem se mi nakonec podařilo zhubnout téměř další desítky kil

Must Read

- Reklama -PR článek